NACEBEL 478 in Limburg: Detailhandel in motorvoertuigen, motorfietsen en delen en toebehoren van motorfietsen. 2.730 actieve vennootschappen
Op 10/10/2026 zijn er in Limburg 2.730 actieve vennootschappen met NACEBEL-code 478 (Detailhandel in motorvoertuigen, motorfietsen en delen en toebehoren van motorfietsen) als activiteit. 176 daarvan werden de voorbije 12 maanden opgericht. 2% heeft een website.
Laatst bijgewerkt: 10/10/2026
Hoeveel vennootschappen hebben NACEBEL 478?
| Hoeveel vennootschappen hebben NACEBEL 478? | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---|---|
| Met deze code als activiteit | 2.730 | |
| Als hoofdactiviteit | 799 | 29% |
| Opgericht in de voorbije 30 dagen | 9 | |
| Opgericht in de voorbije 12 maanden | 176 | |
| Met een website | 68 | 2% |
| Met een telefoonnummer | 31 | 1% |
In welke gemeenten in Limburg zitten ze?
Het grootste aantal zit in Hasselt (262).
| Gemeente | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---|---|
| Hasselt | 262 | 10% |
| Genk | 247 | 9% |
| Sint-Truiden | 149 | 5% |
| Beringen | 138 | 5% |
| Houthalen-Helchteren | 129 | 5% |
| Heusden-Zolder | 127 | 5% |
| Tongeren-Borgloon | 127 | 5% |
| Lommel | 120 | 4% |
| Bilzen-Hoeselt | 114 | 4% |
| Pelt | 111 | 4% |
| Maasmechelen | 105 | 4% |
| Tessenderlo-Ham | 92 | 3% |
| Oudsbergen | 74 | 3% |
| Zonhoven | 72 | 3% |
| Bree | 68 | 2% |
| Peer | 66 | 2% |
| Dilsen-Stokkem | 65 | 2% |
| Maaseik | 59 | 2% |
| Lanaken | 58 | 2% |
| Herk-de-Stad | 48 | 2% |
| Bocholt | 47 | 2% |
| Hamont-Achel | 45 | 2% |
| Leopoldsburg | 44 | 2% |
| Diepenbeek | 42 | 2% |
| Alken | 40 | 1% |
| Lummen | 35 | 1% |
| Hechtel-Eksel | 34 | 1% |
| Riemst | 31 | 1% |
| Zutendaal | 25 | 1% |
| Halen | 24 | 1% |
| Wellen | 22 | 1% |
| Heers | 20 | 1% |
| Nieuwerkerken (Limb.) | 20 | 1% |
| Kinrooi | 18 | 1% |
| As | 12 | <1% |
| Gingelom | 11 | <1% |
| Voeren | 10 | <1% |
| Ham | 7 | <1% |
| Tessenderlo | 5 | <1% |
| Bilzen | 2 | <1% |
| Borgloon | 2 | <1% |
| Tongeren | 2 | <1% |
| Hoeselt | 1 | <1% |
Welke rechtsvorm hebben ze?
BV is de meest voorkomende rechtsvorm (78%).
| Rechtsvorm | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---|---|
| BV | 2.133 | 78% |
| NV | 328 | 12% |
| CommV | 163 | 6% |
| VOF | 100 | 4% |
| CV | 6 | <1% |
Hoeveel vennootschappen met NACEBEL 478 werden de voorbije 24 maanden opgericht?
Het meest in dec. 2024 (31). In sep. 2026 waren het er 8.
Bekijk de cijfers per maand
| Maand | Opgericht |
|---|---|
| okt. 2024 | 13 |
| nov. 2024 | 11 |
| dec. 2024 | 31 |
| jan. 2025 | 19 |
| feb. 2025 | 12 |
| mrt. 2025 | 11 |
| apr. 2025 | 19 |
| mei 2025 | 7 |
| jun. 2025 | 13 |
| jul. 2025 | 13 |
| aug. 2025 | 13 |
| sep. 2025 | 15 |
| okt. 2025 | 18 |
| nov. 2025 | 16 |
| dec. 2025 | 24 |
| jan. 2026 | 18 |
| feb. 2026 | 10 |
| mrt. 2026 | 11 |
| apr. 2026 | 16 |
| mei 2026 | 9 |
| jun. 2026 | 26 |
| jul. 2026 | 16 |
| aug. 2026 | 8 |
| sep. 2026 | 8 |
Welke vennootschappen zitten erin?
De nieuwste 10, met het begin van hun naam. Je lijst bevat de volledige gegevens.
| Ondernemingsnummer | Naam | Rechtsvorm | NACEBEL | Gemeente | Opgericht | Website | Telefoon |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1043.550.051 | UM rest van de naam in je lijst | BV | 46711 | 3700 Tongeren-Borgloon | 05/10/2026 | nee | nee |
| 1043.406.234 | ADN rest van de naam in je lijst | BV | 95311 | 3870 Heers | 01/10/2026 | nee | nee |
| 1043.304.086 | Ban rest van de naam in je lijst | BV | 95315 | 3740 Bilzen-Hoeselt | 30/09/2026 | nee | nee |
| 1042.891.738 | Wes rest van de naam in je lijst | BV | 47811 | 3920 Lommel | 23/09/2026 | nee | nee |
| 1042.854.126 | KIK rest van de naam in je lijst | BV | 95311 | 3720 Hasselt | 22/09/2026 | nee | nee |
| 1042.757.324 | CAR rest van de naam in je lijst | BV | 47811 | 3520 Zonhoven | 21/09/2026 | nee | nee |
| 1042.567.678 | D rest van de naam in je lijst | BV | 33120 | 3540 Herk-de-Stad | 16/09/2026 | nee | nee |
| 1042.536.796 | Gar rest van de naam in je lijst | BV | 47811 | 3740 Bilzen-Hoeselt | 15/09/2026 | nee | nee |
| 1042.533.234 | Dri rest van de naam in je lijst | CommV | 95315 | 3680 Maaseik | 15/09/2026 | nee | nee |
| 1042.048.333 | MUG rest van de naam in je lijst | BV | 95313 | 3500 Hasselt | 03/09/2026 | nee | nee |
Wat valt onder NACEBEL 478?
Officiële omschrijving: Detailhandel in motorvoertuigen, motorfietsen en delen en toebehoren van motorfietsen.
Valt onder
Onderverdeeld in
Verwante codes
- 477 Detailhandel in andere goederen, met uitzondering van motorvoertuigen en motorfietsen (7.771)
- 475 Detailhandel in andere consumentenartikelen (6.899)
- 471 Niet-gespecialiseerde detailhandel (4.040)
- 472 Detailhandel in voedingsmiddelen, dranken en genotmiddelen (3.536)
- 474 Detailhandel in ICT-apparatuur (2.638)
- 476 Detailhandel in cultuur- en recreatieartikelen (2.259)
- 473 Detailhandel in motorbrandstoffen (797)
- 479 Bemiddelingsactiviteiten in verband met de detailhandel (241)
Veelgestelde vragen over NACEBEL 478
Hoeveel bedrijven hebben NACE-code 478 in Limburg?
Op 10/10/2026 hebben 2.730 actieve vennootschappen in Limburg NACEBEL-code 478 als activiteit, 799 daarvan als hoofdactiviteit.
Hoeveel nieuwe vennootschappen met NACE-code 478 komen er per maand bij in Limburg?
De voorbije 12 maanden gemiddeld 15 per maand, samen 176.
Kan ik een lijst van deze bedrijven downloaden?
Ja. Kies deze code in de configurator, voeg filters toe als je wilt en betaal online. Je lijst komt meteen in je mailbox, als Excel- of CSV-bestand met naam, adres, activiteiten en de contactgegevens die bekend zijn.
Wat kost een leadlijst voor NACEBEL 478?
Een lijst met alle 2.730 vennootschappen kost € 218,40 excl. btw, of € 0,08 per vennootschap.
Wat is het verschil tussen NACEBEL 2008 en 2025 voor deze code?
Sinds 2025 geeft de KBO activiteiten een code van NACEBEL 2025. Deze cijfers volgen die versie. Zoek je op een code van NACEBEL 2008, kies die dan in de configurator.
Je lijst met NACEBEL 478
Kies extra filters, zie meteen hoeveel vennootschappen en wat het kost, en krijg je lijst in je mailbox.
Stel je lijst samenCiteer deze cijfers
Bron: LeadPrimeur.be op basis van KBO Open Data, stand 10/10/2026, https://leadprimeur.be/nl/nacebel/478-detailhandel-in-motorvoertuigen-motorfietsen-en-delen-en-toebehoren-van/limburg