NACEBEL 432 in Vlaams-Brabant: Elektrische installatie, loodgieterswerk en overige bouwinstallatie. 14.194 actieve vennootschappen
Op 11/10/2026 zijn er in Vlaams-Brabant 14.194 actieve vennootschappen met NACEBEL-code 432 (Elektrische installatie, loodgieterswerk en overige bouwinstallatie) als activiteit. 1.286 daarvan werden de voorbije 12 maanden opgericht. 3% heeft een website.
Laatst bijgewerkt: 11/10/2026
Hoeveel vennootschappen hebben NACEBEL 432?
| Hoeveel vennootschappen hebben NACEBEL 432? | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---|---|
| Met deze code als activiteit | 14.194 | |
| Als hoofdactiviteit | 3.698 | 26% |
| Opgericht in de voorbije 30 dagen | 53 | |
| Opgericht in de voorbije 12 maanden | 1.286 | |
| Met een website | 422 | 3% |
| Met een telefoonnummer | 115 | 1% |
In welke gemeenten in Vlaams-Brabant zitten ze?
Het grootste aantal zit in Sint-Pieters-Leeuw (1.076).
| Gemeente | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---|---|
| Sint-Pieters-Leeuw | 1.076 | 8% |
| Zaventem | 973 | 7% |
| Dilbeek | 695 | 5% |
| Grimbergen | 635 | 4% |
| Asse | 601 | 4% |
| Vilvoorde | 498 | 4% |
| Wemmel | 477 | 3% |
| Drogenbos | 430 | 3% |
| Kraainem | 409 | 3% |
| Sint-Genesius-Rode | 409 | 3% |
| Leuven | 396 | 3% |
| Wezembeek-Oppem | 385 | 3% |
| Overijse | 380 | 3% |
| Tienen | 335 | 2% |
| Halle | 331 | 2% |
| Aarschot | 277 | 2% |
| Beersel | 270 | 2% |
| Pajottegem | 268 | 2% |
| Machelen (Brab.) | 259 | 2% |
| Ternat | 249 | 2% |
| Diest | 209 | 1% |
| Meise | 208 | 1% |
| Londerzeel | 206 | 1% |
| Opwijk | 205 | 1% |
| Scherpenheuvel-Zichem | 190 | 1% |
| Tremelo | 159 | 1% |
| Merchtem | 158 | 1% |
| Kortenberg | 154 | 1% |
| Zemst | 152 | 1% |
| Rotselaar | 150 | 1% |
| Herent | 149 | 1% |
| Affligem | 144 | 1% |
| Haacht | 141 | 1% |
| Roosdaal | 136 | 1% |
| Tielt-Winge | 125 | 1% |
| Lubbeek | 124 | 1% |
| Kampenhout | 123 | 1% |
| Begijnendijk | 116 | 1% |
| Keerbergen | 111 | 1% |
| Tervuren | 111 | 1% |
| Boortmeerbeek | 110 | 1% |
| Lennik | 109 | 1% |
| Liedekerke | 104 | 1% |
| Kortenaken | 98 | 1% |
| Steenokkerzeel | 96 | 1% |
| Kapelle-op-den-Bos | 95 | 1% |
| Hoeilaart | 89 | 1% |
| Zoutleeuw | 86 | 1% |
| Bierbeek | 85 | 1% |
| Bekkevoort | 82 | 1% |
| Huldenberg | 82 | 1% |
| Landen | 79 | 1% |
| Bertem | 74 | 1% |
| Holsbeek | 73 | 1% |
| Glabbeek | 69 | <1% |
| Linkebeek | 69 | <1% |
| Linter | 66 | <1% |
| Geetbets | 62 | <1% |
| Oud-Heverlee | 60 | <1% |
| Boutersem | 56 | <1% |
| Hoegaarden | 52 | <1% |
| Pepingen | 48 | <1% |
| Bever | 21 | <1% |
| Gooik | 3 | <1% |
| Galmaarden | 1 | <1% |
| Herne | 1 | <1% |
Welke rechtsvorm hebben ze?
BV is de meest voorkomende rechtsvorm (90%).
| Rechtsvorm | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---|---|
| BV | 12.710 | 90% |
| CommV | 621 | 4% |
| NV | 437 | 3% |
| VOF | 390 | 3% |
| CV | 36 | <1% |
Hoeveel vennootschappen met NACEBEL 432 werden de voorbije 24 maanden opgericht?
Het meest in okt. 2024 (165). In sep. 2026 waren het er 68.
Bekijk de cijfers per maand
| Maand | Opgericht |
|---|---|
| okt. 2024 | 165 |
| nov. 2024 | 110 |
| dec. 2024 | 126 |
| jan. 2025 | 113 |
| feb. 2025 | 127 |
| mrt. 2025 | 110 |
| apr. 2025 | 140 |
| mei 2025 | 105 |
| jun. 2025 | 105 |
| jul. 2025 | 101 |
| aug. 2025 | 64 |
| sep. 2025 | 100 |
| okt. 2025 | 159 |
| nov. 2025 | 101 |
| dec. 2025 | 136 |
| jan. 2026 | 116 |
| feb. 2026 | 144 |
| mrt. 2026 | 96 |
| apr. 2026 | 129 |
| mei 2026 | 95 |
| jun. 2026 | 135 |
| jul. 2026 | 90 |
| aug. 2026 | 74 |
| sep. 2026 | 68 |
Welke vennootschappen zitten erin?
De nieuwste 10, met het begin van hun naam. Je lijst bevat de volledige gegevens.
| Ondernemingsnummer | Naam | Rechtsvorm | NACEBEL | Gemeente | Opgericht | Website | Telefoon |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1043.706.637 | SIO rest van de naam in je lijst | BV | 43212 | 3460 Bekkevoort | 07/10/2026 | nee | nee |
| 1043.675.953 | EMR rest van de naam in je lijst | BV | 41001 | 3300 Tienen | 07/10/2026 | nee | nee |
| 1043.576.973 | D&M rest van de naam in je lijst | BV | 43910 | 1950 Kraainem | 05/10/2026 | nee | nee |
| 1043.493.930 | Aha rest van de naam in je lijst | BV | 33120 | 3390 Tielt-Winge | 02/10/2026 | nee | nee |
| 1043.489.772 | ARV rest van de naam in je lijst | BV | 42110 | 1800 Vilvoorde | 02/10/2026 | nee | nee |
| 1043.483.339 | TAB rest van de naam in je lijst | BV | 41001 | 1970 Wezembeek-Oppem | 02/10/2026 | nee | nee |
| 1043.446.024 | G&J rest van de naam in je lijst | BV | 43221 | 1970 Wezembeek-Oppem | 02/10/2026 | nee | nee |
| 1043.417.617 | AMA rest van de naam in je lijst | BV | 28250 | 1950 Kraainem | 01/10/2026 | nee | nee |
| 1043.405.244 | EL rest van de naam in je lijst | BV | 43331 | 1861 Meise | 01/10/2026 | nee | nee |
| 1043.361.593 | BOU rest van de naam in je lijst | BV | 4323001 | 3271 Scherpenheuvel-Zichem | 01/10/2026 | nee | nee |
Wat valt onder NACEBEL 432?
Officiële omschrijving: Elektrische installatie, loodgieterswerk en overige bouwinstallatie.
Valt onder
Onderverdeeld in
Verwante codes
- 433 Afwerking van gebouwen (12.905)
- 439 Overige gespecialiseerde bouwactiviteiten (10.469)
- 434 Gespecialiseerde bouwactiviteiten in de constructie van gebouwen (9.460)
- 431 Slopen en bouwrijp maken van terreinen (8.875)
- 435 Gespecialiseerde bouwactiviteiten op het gebied van weg- en waterbouw (421)
- 436 Bemiddelingsactiviteiten in verband met gespecialiseerde bouwnijverheid (159)
Veelgestelde vragen over NACEBEL 432
Hoeveel bedrijven hebben NACE-code 432 in Vlaams-Brabant?
Op 11/10/2026 hebben 14.194 actieve vennootschappen in Vlaams-Brabant NACEBEL-code 432 als activiteit, 3.698 daarvan als hoofdactiviteit.
Hoeveel nieuwe vennootschappen met NACE-code 432 komen er per maand bij in Vlaams-Brabant?
De voorbije 12 maanden gemiddeld 107 per maand, samen 1.286.
Kan ik een lijst van deze bedrijven downloaden?
Ja. Kies deze code in de configurator, voeg filters toe als je wilt en betaal online. Je lijst komt meteen in je mailbox, als Excel- of CSV-bestand met naam, adres, activiteiten en de contactgegevens die bekend zijn.
Wat kost een leadlijst voor NACEBEL 432?
Een lijst met alle 14.194 vennootschappen kost € 709,70 excl. btw, of € 0,05 per vennootschap.
Wat is het verschil tussen NACEBEL 2008 en 2025 voor deze code?
Sinds 2025 geeft de KBO activiteiten een code van NACEBEL 2025. Deze cijfers volgen die versie. Zoek je op een code van NACEBEL 2008, kies die dan in de configurator.
Je lijst met NACEBEL 432
Kies extra filters, zie meteen hoeveel vennootschappen en wat het kost, en krijg je lijst in je mailbox.
Stel je lijst samenCiteer deze cijfers
Bron: LeadPrimeur.be op basis van KBO Open Data, stand 11/10/2026, https://leadprimeur.be/nl/nacebel/432-elektrische-installatie-loodgieterswerk-en-overige-bouwinstallatie/vlaams-brabant