# NACEBEL 64 in Antwerpen: Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen. 21.665 actieve vennootschappen

Op 11/10/2026 zijn er in Antwerpen 21.665 actieve vennootschappen met NACEBEL-code 64 (Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen) als activiteit. 710 daarvan werden de voorbije 12 maanden opgericht. 2% heeft een website.

Laatst bijgewerkt: 11/10/2026

## Hoeveel vennootschappen hebben NACEBEL 64?

|  | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---:|---:|
| Met deze code als activiteit | 21.665 |  |
| Als hoofdactiviteit | 7.671 | 35% |
| Opgericht in de voorbije 30 dagen | 27 |  |
| Opgericht in de voorbije 12 maanden | 710 |  |
| Met een website | 508 | 2% |
| Met een telefoonnummer | 218 | 1% |

## In welke gemeenten in Antwerpen zitten ze?

Het grootste aantal zit in Antwerpen (5.224).

| Gemeente | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---:|---:|
| Antwerpen | 5.224 | 24% |
| Brasschaat | 859 | 4% |
| Schilde | 787 | 4% |
| Mechelen | 647 | 3% |
| Schoten | 533 | 2% |
| Geel | 512 | 2% |
| Kapellen | 495 | 2% |
| Heist-op-den-Berg | 482 | 2% |
| Herentals | 456 | 2% |
| Kontich | 437 | 2% |
| Mol | 388 | 2% |
| Brecht | 372 | 2% |
| Turnhout | 371 | 2% |
| Lier | 367 | 2% |
| Hoogstraten | 363 | 2% |
| Zoersel | 347 | 2% |
| Westerlo | 315 | 1% |
| Kalmthout | 308 | 1% |
| Edegem | 300 | 1% |
| Puurs-Sint-Amands | 276 | 1% |
| Bornem | 272 | 1% |
| Kasterlee | 269 | 1% |
| Nijlen | 264 | 1% |
| Essen | 242 | 1% |
| Oud-Turnhout | 241 | 1% |
| Ranst | 237 | 1% |
| Wuustwezel | 236 | 1% |
| Aartselaar | 230 | 1% |
| Bonheiden | 228 | 1% |
| Balen | 224 | 1% |
| Beerse | 216 | 1% |
| Mortsel | 212 | 1% |
| Zandhoven | 208 | 1% |
| Lille | 205 | 1% |
| Ravels | 201 | 1% |
| Rumst | 200 | 1% |
| Boechout | 195 | 1% |
| Willebroek | 191 | 1% |
| Grobbendonk | 190 | 1% |
| Sint-Katelijne-Waver | 187 | 1% |
| Malle | 185 | 1% |
| Putte | 179 | 1% |
| Wommelgem | 178 | 1% |
| Hove | 175 | 1% |
| Arendonk | 172 | 1% |
| Olen | 165 | 1% |
| Duffel | 159 | 1% |
| Berlaar | 146 | 1% |
| Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 134 | 1% |
| Laakdal | 133 | 1% |
| Herselt | 132 | 1% |
| Retie | 131 | 1% |
| Vosselaar | 131 | 1% |
| Hulshout | 120 | 1% |
| Wijnegem | 120 | 1% |
| Merksplas | 117 | 1% |
| Meerhout | 115 | 1% |
| Stabroek | 113 | 1% |
| Rijkevorsel | 110 | 1% |
| Dessel | 98 | <1% |
| Lint | 91 | <1% |
| Herenthout | 90 | <1% |
| Vorselaar | 80 | <1% |
| Schelle | 77 | <1% |
| Boom | 67 | <1% |
| Niel | 62 | <1% |
| Hemiksem | 58 | <1% |
| Baarle-Hertog | 34 | <1% |
| Zwijndrecht | 5 | <1% |
| Puurs | 1 | <1% |

## Welke rechtsvorm hebben ze?

BV is de meest voorkomende rechtsvorm (76%).

| Rechtsvorm | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---:|---:|
| BV | 16.405 | 76% |
| CommV | 2.536 | 12% |
| NV | 2.243 | 10% |
| VOF | 442 | 2% |
| CV | 39 | <1% |

## Hoeveel vennootschappen met NACEBEL 64 werden de voorbije 24 maanden opgericht?

Het meest in dec. 2024 (209). In sep. 2026 waren het er 39.

| Maand | Opgericht |
|---|---:|
| okt. 2024 | 128 |
| nov. 2024 | 105 |
| dec. 2024 | 209 |
| jan. 2025 | 136 |
| feb. 2025 | 124 |
| mrt. 2025 | 65 |
| apr. 2025 | 70 |
| mei 2025 | 57 |
| jun. 2025 | 58 |
| jul. 2025 | 58 |
| aug. 2025 | 48 |
| sep. 2025 | 75 |
| okt. 2025 | 91 |
| nov. 2025 | 60 |
| dec. 2025 | 132 |
| jan. 2026 | 70 |
| feb. 2026 | 47 |
| mrt. 2026 | 56 |
| apr. 2026 | 42 |
| mei 2026 | 39 |
| jun. 2026 | 61 |
| jul. 2026 | 62 |
| aug. 2026 | 45 |
| sep. 2026 | 39 |

## Wat valt onder NACEBEL 64?

Officiële omschrijving: Financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen.

Valt onder: [L Financiële activiteiten en verzekeringen](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/l-financiele-activiteiten-en-verzekeringen/antwerpen)

Onderverdeeld in

- [641 Activiteiten van geldscheppende financiële instellingen](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/641-activiteiten-van-geldscheppende-financiele-instellingen/antwerpen) (187)
- [642 Activiteiten van holdings en financieringskanalen](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/642-activiteiten-van-holdings-en-financieringskanalen/antwerpen) (20.138)
- [643 Activiteiten van beleggingstrusts en -fondsen en andere financiële instrumenten](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/643-activiteiten-van-beleggingstrusts-en-fondsen-en-andere-financiele-instrumenten/antwerpen) (159)
- [649 Overige financiële dienstverlening, exclusief verzekeringen en pensioenfondsen](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/649-overige-financiele-dienstverlening-exclusief-verzekeringen-en-pensioenfondsen/antwerpen) (2.639)

Verwante codes

- [66 Ondersteunende activiteiten voor verzekeringen en pensioenfondsen](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/66-ondersteunende-activiteiten-voor-verzekeringen-en-pensioenfondsen/antwerpen) (7.952)
- [65 Activiteiten op het gebied van verzekeringen en pensioenfondsen, exclusief verplichte sociale verzekeringen](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/65-activiteiten-op-het-gebied-van-verzekeringen-en-pensioenfondsen-exclusief/antwerpen) (182)

## Veelgestelde vragen over NACEBEL 64

### Hoeveel bedrijven hebben NACE-code 64 in Antwerpen?

Op 11/10/2026 hebben 21.665 actieve vennootschappen in Antwerpen NACEBEL-code 64 als activiteit, 7.671 daarvan als hoofdactiviteit.

### Hoeveel nieuwe vennootschappen met NACE-code 64 komen er per maand bij in Antwerpen?

De voorbije 12 maanden gemiddeld 59 per maand, samen 710.

### Kan ik een lijst van deze bedrijven downloaden?

Ja. Kies deze code in de configurator, voeg filters toe als je wilt en betaal online. Je lijst komt meteen in je mailbox, als Excel- of CSV-bestand met naam, adres, activiteiten en de contactgegevens die bekend zijn.

### Wat kost een leadlijst voor NACEBEL 64?

Een lijst met alle 21.665 vennootschappen kost € 1.000,00 excl. btw.

### Wat is het verschil tussen NACEBEL 2008 en 2025 voor deze code?

Sinds 2025 geeft de KBO activiteiten een code van NACEBEL 2025. Deze cijfers volgen die versie. Zoek je op een code van NACEBEL 2008, kies die dan in de configurator.

## Citeer deze cijfers

Bron: LeadPrimeur.be op basis van KBO Open Data, stand 11/10/2026, https://leadprimeur.be/nl/nacebel/64-financiele-dienstverlening-exclusief-verzekeringen-en-pensioenfondsen/antwerpen

Bron: Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO Open Data), FOD Economie, stand 11/10/2026

[Stel je lijst samen](https://leadprimeur.be/nl/leads?nace%5B0%5D=64&version=2025&provinces%5B0%5D=antwerp)
