# NACEBEL 432 in Oost-Vlaanderen: Elektrische installatie, loodgieterswerk en overige bouwinstallatie. 14.142 actieve vennootschappen

Op 11/10/2026 zijn er in Oost-Vlaanderen 14.142 actieve vennootschappen met NACEBEL-code 432 (Elektrische installatie, loodgieterswerk en overige bouwinstallatie) als activiteit. 767 daarvan werden de voorbije 12 maanden opgericht. 4% heeft een website.

Laatst bijgewerkt: 11/10/2026

## Hoeveel vennootschappen hebben NACEBEL 432?

|  | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---:|---:|
| Met deze code als activiteit | 14.142 |  |
| Als hoofdactiviteit | 4.292 | 30% |
| Opgericht in de voorbije 30 dagen | 36 |  |
| Opgericht in de voorbije 12 maanden | 767 |  |
| Met een website | 575 | 4% |
| Met een telefoonnummer | 163 | 1% |

## In welke gemeenten in Oost-Vlaanderen zitten ze?

Het grootste aantal zit in Gent (1.695).

| Gemeente | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---:|---:|
| Gent | 1.695 | 12% |
| Aalst | 734 | 5% |
| Lokeren | 617 | 4% |
| Sint-Niklaas | 570 | 4% |
| Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht | 480 | 3% |
| Deinze | 475 | 3% |
| Dendermonde | 405 | 3% |
| Aalter | 395 | 3% |
| Evergem | 390 | 3% |
| Ninove | 389 | 3% |
| Maldegem | 354 | 3% |
| Merelbeke-Melle | 315 | 2% |
| Geraardsbergen | 304 | 2% |
| Temse | 303 | 2% |
| Lochristi | 286 | 2% |
| Hamme (Vl.) | 280 | 2% |
| Zele | 273 | 2% |
| Oudenaarde | 249 | 2% |
| Lievegem | 245 | 2% |
| Zulte | 242 | 2% |
| Wetteren | 238 | 2% |
| Nazareth-De Pinte | 230 | 2% |
| Erpe-Mere | 218 | 2% |
| Zottegem | 213 | 2% |
| Stekene | 212 | 1% |
| Haaltert | 207 | 1% |
| Kruisem | 205 | 1% |
| Ronse | 203 | 1% |
| Lebbeke | 183 | 1% |
| Herzele | 181 | 1% |
| Sint-Gillis-Waas | 180 | 1% |
| Destelbergen | 167 | 1% |
| Gavere | 158 | 1% |
| Lede | 158 | 1% |
| Berlare | 155 | 1% |
| Eeklo | 155 | 1% |
| Denderleeuw | 151 | 1% |
| Buggenhout | 150 | 1% |
| Waasmunster | 150 | 1% |
| Oosterzele | 146 | 1% |
| Laarne | 145 | 1% |
| Assenede | 134 | 1% |
| Brakel | 131 | 1% |
| Wichelen | 131 | 1% |
| Sint-Lievens-Houtem | 119 | 1% |
| Sint-Laureins | 96 | 1% |
| Wortegem-Petegem | 91 | 1% |
| Zwalm | 88 | 1% |
| Zelzate | 84 | 1% |
| Lierde | 83 | 1% |
| Maarkedal | 78 | 1% |
| Kaprijke | 76 | 1% |
| Sint-Martens-Latem | 74 | 1% |
| Kluisbergen | 67 | <1% |
| Horebeke | 21 | <1% |
| Nazareth | 20 | <1% |
| Beveren | 10 | <1% |
| Moerbeke (Waas) | 9 | <1% |
| Melle | 7 | <1% |
| Kruibeke | 6 | <1% |
| Wachtebeke | 6 | <1% |
| Merelbeke | 5 | <1% |

## Welke rechtsvorm hebben ze?

BV is de meest voorkomende rechtsvorm (83%).

| Rechtsvorm | Vennootschappen | Aandeel |
|---|---:|---:|
| BV | 11.692 | 83% |
| CommV | 1.200 | 8% |
| NV | 703 | 5% |
| VOF | 520 | 4% |
| CV | 27 | <1% |

## Hoeveel vennootschappen met NACEBEL 432 werden de voorbije 24 maanden opgericht?

Het meest in dec. 2025 (118). In sep. 2026 waren het er 56.

| Maand | Opgericht |
|---|---:|
| okt. 2024 | 83 |
| nov. 2024 | 66 |
| dec. 2024 | 102 |
| jan. 2025 | 115 |
| feb. 2025 | 67 |
| mrt. 2025 | 77 |
| apr. 2025 | 69 |
| mei 2025 | 54 |
| jun. 2025 | 46 |
| jul. 2025 | 77 |
| aug. 2025 | 46 |
| sep. 2025 | 71 |
| okt. 2025 | 95 |
| nov. 2025 | 50 |
| dec. 2025 | 118 |
| jan. 2026 | 85 |
| feb. 2026 | 65 |
| mrt. 2026 | 66 |
| apr. 2026 | 69 |
| mei 2026 | 44 |
| jun. 2026 | 50 |
| jul. 2026 | 54 |
| aug. 2026 | 45 |
| sep. 2026 | 56 |

## Wat valt onder NACEBEL 432?

Officiële omschrijving: Elektrische installatie, loodgieterswerk en overige bouwinstallatie.

Valt onder: [43 Gespecialiseerde bouwwerkzaamheden](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/43-gespecialiseerde-bouwwerkzaamheden/oost-vlaanderen)

Onderverdeeld in

- [4321 Elektrische installatie](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/4321-elektrische-installatie/oost-vlaanderen) (8.606)
- [4322 Loodgieterswerk, installatie van verwarming en klimaatregeling](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/4322-loodgieterswerk-installatie-van-verwarming-en-klimaatregeling/oost-vlaanderen) (7.510)
- [4323 Installatie van isolatie](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/4323-installatie-van-isolatie/oost-vlaanderen) (6.649)
- [4324 Overige bouwinstallatie](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/4324-overige-bouwinstallatie/oost-vlaanderen) (6.786)

Verwante codes

- [433 Afwerking van gebouwen](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/433-afwerking-van-gebouwen/oost-vlaanderen) (12.815)
- [439 Overige gespecialiseerde bouwactiviteiten](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/439-overige-gespecialiseerde-bouwactiviteiten/oost-vlaanderen) (9.446)
- [434 Gespecialiseerde bouwactiviteiten in de constructie van gebouwen](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/434-gespecialiseerde-bouwactiviteiten-in-de-constructie-van-gebouwen/oost-vlaanderen) (8.279)
- [431 Slopen en bouwrijp maken van terreinen](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/431-slopen-en-bouwrijp-maken-van-terreinen/oost-vlaanderen) (8.145)
- [435 Gespecialiseerde bouwactiviteiten op het gebied van weg- en waterbouw](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/435-gespecialiseerde-bouwactiviteiten-op-het-gebied-van-weg-en-waterbouw/oost-vlaanderen) (233)
- [436 Bemiddelingsactiviteiten in verband met gespecialiseerde bouwnijverheid](https://leadprimeur.be/nl/nacebel/436-bemiddelingsactiviteiten-in-verband-met-gespecialiseerde-bouwnijverheid/oost-vlaanderen) (79)

## Veelgestelde vragen over NACEBEL 432

### Hoeveel bedrijven hebben NACE-code 432 in Oost-Vlaanderen?

Op 11/10/2026 hebben 14.142 actieve vennootschappen in Oost-Vlaanderen NACEBEL-code 432 als activiteit, 4.292 daarvan als hoofdactiviteit.

### Hoeveel nieuwe vennootschappen met NACE-code 432 komen er per maand bij in Oost-Vlaanderen?

De voorbije 12 maanden gemiddeld 64 per maand, samen 767.

### Kan ik een lijst van deze bedrijven downloaden?

Ja. Kies deze code in de configurator, voeg filters toe als je wilt en betaal online. Je lijst komt meteen in je mailbox, als Excel- of CSV-bestand met naam, adres, activiteiten en de contactgegevens die bekend zijn.

### Wat kost een leadlijst voor NACEBEL 432?

Een lijst met alle 14.142 vennootschappen kost € 707,10 excl. btw, of € 0,05 per vennootschap.

### Wat is het verschil tussen NACEBEL 2008 en 2025 voor deze code?

Sinds 2025 geeft de KBO activiteiten een code van NACEBEL 2025. Deze cijfers volgen die versie. Zoek je op een code van NACEBEL 2008, kies die dan in de configurator.

## Citeer deze cijfers

Bron: LeadPrimeur.be op basis van KBO Open Data, stand 11/10/2026, https://leadprimeur.be/nl/nacebel/432-elektrische-installatie-loodgieterswerk-en-overige-bouwinstallatie/oost-vlaanderen

Bron: Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO Open Data), FOD Economie, stand 11/10/2026

[Stel je lijst samen](https://leadprimeur.be/nl/leads?nace%5B0%5D=432&version=2025&provinces%5B0%5D=east-flanders)
